Відкриті для роботи з клієнтами з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 16.00; перерва з 12.00 до 13.00.
Запроваджено постійний обмінний курс до євро. Бажано з собою в поїздку брати євро або долари США, незважаючи на те, що лев обмінюється на всі конвертовані валюти. У деяких обмінних пунктах, розташованих в основному у ринків, беруть українські гривні, але курс дуже невигідний. Невитрачені леви ви зможете обміняти перед від'їздом з країни. Для цього необхідно представити документ з обмінного бюро. Дорожні чеки, єврочеки і кредитні карти приймаються тільки в банках і великих готелях.
Відповідно
до міжнародних положень розрахунковий час у готелях в 12:00 місцевого часу. У
день приїзду розселення в номери здійснюється після 14:00 незалежно від часу
прибуття в готель. Розподіл номерів є прерогативою адміністрації готелю. Рекомендується здавати ключ від номера на стійку реєстрації готелю, в разі його
втрати поставити до відома адміністрацію.
Коштовності,
гроші, документи необхідно зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або на
стійці реєстрації. За втрачені цінності, що знаходять поза сейфом,
адміністрація готелю відповідальності не несе. Пошук забутих речей ведеться
самостійно і за своє рахунок.
У день
виїзду до 12:00 необхідно звільнити свій номер і оплатити додаткові послуги:
телефонні переговори, міні-бар, замовлення харчування і напоїв в номер, масаж
та ін Свій багаж Ви можете залишити в камері зберігання готелю і залишатися на
території готелю до приїзду автобуса чи машини. Якщо Ви не здали номер до
12:00, вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу.
Чи не
застосовуйте надмірних зусиль при користуванні обладнанням номера - витрати з
відшкодування можливого збитку несете Ви.
У більшості
готелів забороняється вносити до номер продукти харчування, а також виносити з
номера рушники на пляж і до басейну.

Напруга в електромережі - 220 вольт по всій країні.
Час роботи з 9.30 до 18.00. Перерва на обід в різних магазинах в період від 12.00 - 15.30. Є магазини цілодобового обслуговування, деякі працюють по суботах і неділях.
Чайові дають портьє, покоївкам, якщо клієнти залишилися задоволені. Розмір залежить від вашої щедрості. Офіціантам дають чайові, округляючи рахунок.
поліція - 166
пожежна команда - 160
швидка допомога - 150
автосервіс - 146
довідкове бюро - телефони установ - 144
прогноз погоди - 175
годинник – 180
Телефонні коди:
00359 - Болгарія
00359 - 2 Софія
00359 - 32 Пловдив
00359 - 57 22 Албена
00359 - 52 Золоті піски
00359 - 5 54 Сонячний Берег
Дзвінок з поштамту обійдеться дешевше, ніж з готелю.

Лист або листівка з Болгарії в Україну обійдеться приблизно в 1 лев ($ 0,4)
Куріння заборонено абсолютно у всіх закладах країни без винятків - у численних ресторанах, кафе, барах, нічних клубах, а також на стадіонах або будь-яких інших спортивних об'єктах.
Закон забороняє куріння в літніх театрах, кіно, у дворах шкіл і дитячих садів і на тротуарах біля них, на дитячих майданчиках, під час проведення будь-яких заходів для дітей, навіть у разі їх проведення на відкритому повітрі.
Під повну заборону потрапляє куріння в закритих місцях громадського користування та на робочих місцях.
Дозволено курити в зоні зупинок громадського транспорту та у спеціально відведених зонах в аеропортах. У місті курцям відведені лише тротуари і парки, і то не скрізь.
Санкції за порушення закону досить серйозні. Курцям загрожує штраф у розмірі від 150 до 250 євро. А власникам бару чи ресторану, які дозволили викурити сигарету, - штраф від 1500 до 2500 євро, при повторному порушенні до 5000 євро. Причому штраф стягуватиметься з порушника незалежно від його національності.
* Поважайте світські і релігійні традиції країни, в яку Ви приїжджаєте, в тому числі встановлений етикет в одязі. Зберігайте навколишнє середовище, пам'ятки природи, історії та мистецтва.
* Перед виїздом бажана консультація вашого лікуючого лікаря з приводу ризику для здоров'я.
* Запасіться необхідними саме вам ліками, щоб у разі необхідності не залежати від того, чи є вони в дорожній аптечці.
* Щоб уникнути неприємностей водопровідну воду краще не пити. Ми рекомендуємо вживати тільки бутильовану воду, яка продається в магазинах. Туристам необхідно дотримуватися заходів особистої профілактики інфекційних захворювань.
* Враховуйте час року і умови кліматичної зони, де ви маєте намір відпочити. У літній час користуйтеся кремами з високим ступенем захисту від сонячного випромінювання.
* Знаходження в лісі або в горах, а також у відкритих водоймах завжди пов'язане з певним ризиком. Будьте особливо обережні і уважні.
* Дотримуйтесь правил чистоти на вулицях міст і курортів. Пам'ятайте, що в більшості з них існує система штрафів за засмічення вулиць.
* Перебуваючи у великих містах, пам'ятайте про можливість терористичних актів, хуліганства і бандитизму. Не ходіть в сумнівні райони, уникайте темних і безлюдних вулиць, уникайте участі у вуличних азартних іграх і лотереях.
* Вивчіть заздалегідь свій страховий поліс. Якщо у вас виникли питання по порядку звернення, радимо до Вашого виїзду звернутися безпосередньо в страхову компанію і з'ясувати все у страхового агента.
* Практично в кожному місті є криміногенні райони, які відвідувати не потрібно. Тому рекомендуємо: не тримайте всю готівку разом, не носіть гроші у відкритих кишенях, зберігайте цінності та документи в сейфі готелю. Пам'ятайте, що при втраті паспорта відновленням його в українському консульстві турист займається самостійно і за свій рахунок.
* Якщо ви відстали від групи, звертайтеся в поліцейську ділянку або посольство. Не завадить при собі мати адресу і номер телефону готелю, де ви зупинилися.
* Ви не маєте права на комерційну діяльність й іншу оплачувану роботу на час вашої туристичної поїздки.
* Якщо Вас обдурили в готелі, ресторані або в магазині, слід спочатку заплатити, а потім вже кликати поліцію - інакше поліцейський прийме сторону власника. Тому, навіть якщо Ви впевнені в обмані, треба зажадати документ - підписаний чек або рахунок, заплатити, а потім тільки кликати поліцію. Якщо господар винен, то він поверне гроші, але все-таки порядок дій такий: спочатку платити, потім загрожувати поліцією.

Головний сувенір з Болгарії - це, звичайно,
трояндова олія. Болгарія - один зі світових лідерів з її виробництва.
Райони навколо міста Казанлик отримали назву «Долина троянд» - саме там зосереджено виробництво трояндової олії, і кожну весну проводиться Фестиваль троянд. Для виготовлення 1 літри олії необхідно близько 4 тонн пелюсток троянди.
Можна привезти саму трояндову олію - в традиційних подарункових дерев'яних упаковках або косметику на її основі - мило, крем, гель для душу або ароматизовану сіль.
Рахат-лукум

Ці ласощі болгари запозичили з Туреччини, але місцевий рахат-лукум відрізняється від турецького - він менш солодкий, але зате більш ароматний. Найкращий болгарський рахат-лукум - з ароматом троянди.
Фруктова ракія, мастіка, мента
Як і в Угорщині, Румунії, Туреччини і Греції - в Болгарії роблять свою фруктову горілку. Болгарська ракія вважається однією з кращих. Найвідоміша така горілка - сливовиця, але є й на основі винограду, абрикосів, яблук, черешень і навіть інжиру.
Ще один типово болгарський міцний напій - це анісова мастіка. Її міцність коливається від 40 до 50 градусів, є кілька сортів, кращим з яких вважається «Peristera». Також наші туристи часто привозять солодкий м'ятний лікер «Мента».
Ікони, релігійна символіка

Болгарія - православна країна. Туристам пропонується безліч екскурсій по древніх болгарських монастирях і церквах. У нас спільні свята і більшість святих, так що тут цілком можна купувати релігійні сувеніри з Болгарії - хрестики, ікони та іншу православну символіку.
Кукерскі маски
Кукери - це ряджені, в язичницькі часи вважали, що вони відганяють злих духів в найважливіші моменти сільськогосподарських робіт: при посіві і збиранні врожаю.
У християнські часи кукерскі вистави «перемістилися» на Масляну. Само слово «кукер» позначає щось на кшталт «дух родючості». У Болгарії в місті Перник щорічно проходить фестиваль кукер.
Барвисті і різноманітні маски болгарських кукерів можна купити і на цьому фестивалі і в звичайних крамницях - відмінні сувеніри з Болгарії!
Кераміка
Болгарська розписна кераміка виключно популярна в українських господинь - вона ідеально підходить до інтер'єрів «в народному стилі».
Тут можна придбати корисні в майбутньому сувеніри з Болгарії - яскраві миски, глечики, горщики для запікання, горщики, сільнички і цукернички з характерними народними візерунками. Це посуд не просто зручний - він дійсно якісний і довговічний.
Текстиль з вишивкою
Ще один традиційний «інтер'єрний» сувенір з Болгарії - це вироби з ручною народною вишивкою: скатертини, покривала, постільна білизна, серветки, рушники та сорочки.
Інші сувеніри
Окрім традиційних сувенірів в Болгарії на кожному кроці можна також купити за доступною ціною прикраси з срібла, різноманітні магнітики, кружки та інші характерні сувеніри. Гарним подарунком буде також глиняний глечик з болгарським медом. І звичайно, ляльки ручної роботи, одягнуті в національному стилі.